top of page
KÜLTÜR ARŞİVİMİZ

KÜLTÜR ARŞİVİMİZ

CMS İstanbul

Fotoğraf: Fatih Küçük

Kültürel projelerimizden öne çıkanları bu sayfada inceleyebilir, linkleri tıklayarak ayrıntılı bilgi, görsel ve videolara ulaşabilirsiniz.

CMS ISTANBUL VE 'İLK'LER

İlk kez denenen çarpıcı ve sıra dışı temalara sahip konserleri ve disiplinler arası atölyeleriyle İsmet Sıral Creative Music Studio (ISCMS)... Ülkemizde düzenlenen ilk uluslararası ekoloji festivali EcoFest İstanbul... Ve ISCMS birikimini kalıcı bir mekânda geliştirerek yarınlara taşıyacak, yepyeni ilkler üretmeye aday bir kültür kompleksi projesi... Aşağıdaki başlıklar, her biri farklı alanlarda çeşitli ‘ilk’ler içeren bu projelerimiz hakkında bilgi, görsel ve videolar içeriyor.

Adına yaz okulu ve festival düzenlediğimiz İsmet Sıral (1927-1987), sohbetleri sırasında hicivli bir alegori paylaşırdı. “Bu iş bürokrasi işi değil, Türkiye’de bir ‘Özel Kültür Bakanlığı’ kurmak lazım” der ve eklerdi: “Bakanlığın tüm arşiv dolapları da klasörlerle dolu olmalı, ama içindeki bütün kâğıtlar boş olmak kaydıyla...”

Please reload

ISCMS

ISCMS (Ismet Sıral Creative Music Studio) 

Yaratıcı müzikte dünyanın önde gelen adreslerinden biri olma vizyonuyla 2006 yılında İstanbul’da kurulan ve efsanevi Creative Music Studio’nun mirasını devralan İsmet Sıral Yaratıcı Müzik Atölyesi, şehrin Avrupa Kültür Başkenti olduğu 2010 yılında 11 günde 41 etkinliğe ev sahipliği yaptı. Seyyar satıcıları sahneye, yıldız sanatçıları üstgeçide taşıyan cesur tematik konserleri ve ustaların genç yeteneklerle birlikte çaldığı atölyeleriyle sıra dışı bir festival ve yaz okulu olan ISCMS hakkında görsel ve videolar için ilgili linkleri tıklayınız. 

ISCMS konser ve atölyelerine katılan yıldız sanatçılardan bazıları için tıklayınız.

İsmet Sıral'ın kısa özgeçmişi için tıklayınız.

Please reload

ISCMS hakkında hazırlanıp basılan ve projeyle ilgili tüm detayları bulabileceğiniz kitabın, sayfalarını çevirerek okuyabileceğiniz online versiyonu için tıklayınız.

ISCMS projesine temel oluşturan "İsmet Sıral ve CMS" konulu belgesel hakkında bilgi ve videolar için tıklayınız.

"Seyyar Satıcılar Sahnede", "İstanbul'u Çalıyoruz" gibi özgün ISCMS konserlerinden özetler için tıklayınız

ISCMS etkinliklerinden ve hazırlık sürecinden kareler için tıklayınız.  

Please reload

ECOFEST

EcoFest İstanbul 2012

Yurtiçi Kargo ana sponsorluğunda, MEF Okulları, MEF International ve Arıkanlı Organik’in sponsorluk katkıları ve Şişli Belediyesi’nin desteğiyle 8-9-10 Haziran 2012 tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenen Türkiye’nin ilk geniş kapsamlı, uluslararası ekoloji festivali EcoFest İstanbul, 3 günde yaklaşık 5.000 ziyaretçiyle buluştu.

 

Çok sayıda özgün etkinliğe sahne olan festival hakkında görsel ve videolar için yandaki linkleri tıklayınız.

Ecofest İstanbul hakkında haber ve videolar için tıklayınız.

EcoFest İstanbul etkinlikleri sırasında çekilmiş fotoğraflar için tıklayınız.

Please reload

EcoFest İstanbul 2015

EcoFest İstanbul 2015, yenilenebilir enerji firması EkoRE'nin desteği ile Harvest Festival kapsamında KüçükÇiftlik Park'ta gerçekleşti. 31 Mayıs Pazar günü düzenlenen festivalde yer alan stant ve etkinlikler hakkında bilgi ve görseller için EcoFest İstanbul 2015 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

EcoFest İstanbul 2017

EcoFest İstanbul 2017, URU Group'un desteği ve Good4Trust işbirliği ile Harvest Festival kapsamında üçüncü kez düzenlendi. Bu kez sonbaharda gerçekleşen festivalde yer alan stant ve etkinlikler hakkında bilgi ve görseller için EcoFest İstanbul 2017 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CMS

CMS İstanbul Kültür Merkezi Projesi

Gerçekleştirdiği yaz okulu ve festival etkinlikleriyle yaklaşımındaki farklılığı, üstlendiği özel misyonu ve gelecek kurgusunu ortaya koyan CMS İstanbul, orta ve uzun vadede çapını daha da genişleterek faaliyetlerini tüm seneye yayabileceği sabit bir mekânda, özgün ve çok yönlü bir kültür merkezini hayata geçirmeyi planlıyor.

CMS İstanbul tarafından projelendirilen kültür merkezi hakkında bilgi ve görseller için tıklayınız.

Please reload

bottom of page