top of page
SAVAŞA DOKUNMAK
SAVAŞA DOKUNMAK

SAVAŞA DOKUNMAK

Naz Köktentürk

Fotoğraflar: Naz Köktentürk

Protez kampanyası destek bekliyor

Savaşın en masum kurbanları olan çocukların trajedisine Afganistan’daki Emergency hastanelerinde çektiği karelerle ayna tutan fotoğraf sanatçısı Naz Köktentürk’ün “Savaşa Dokunmak” (Touching War) adlı iç burkan projesinin görsel konsept çalışması, redaksiyonu ve tüm tasarımları CMS İstanbul tarafından gerçekleştirildi.

Projenin basılı işlerini üstlenen Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi’nin desteğiyle hazırlanan çalışmalar, proje kitabından dev posterlere, sosyal medya duyurularından basın kiti, CD ve davetiyelere uzanan geniş bir yelpazeyi kapsıyordu.

Savaş, mayın ve yoksulluk kurbanlarına gönüllülük esasıyla ücretsiz tıbbi hizmet sağlayan İtalyan kökenli bağımsız kuruluş Emergency’nin Afganistan’daki hastanelerinde gerçekleştirilen çekimler yalnızca acı bir gerçeğe dikkat çekmekle kalmıyor, uzuvlarını yitiren çocuklara ekonomik protezler sağlamaya yönelik bir sosyal sorumluluk kampanyası da içeriyordu. (Halen destek arayışı süren bu kampanyaya ilgi duyuyorsanız bizimle temasa geçebilirsiniz.)

 

Farklı mecralar için çalışılan tasarımların görselleri ile kitaptan bazı sayfa örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

bottom of page